Jak fungují plíce při nádechu.

Víte, proč se při nádechu zvedá hrudník? My už ano. Vyrobili jsme si názornou pomůcku, kterou zvládnou udělat i malé děti. Potřebujeme: barevný papír,dvě brčka,lepidlo,izolepu,černý fix,nůžky,mikrotenové sáčky. Nejprve si nakreslíme a vystřihneme nos, ústa, průdušnici a plíce. Potom na zahnuté… chcete vědět víc?

Vystřel si raketu do vesmíru

Vystřelovací raketa (nebo astronaut, kometa, …) mi leží v hlavě už strašně dlouho a mám radost, že jsem si k tomu konečně sedla a můžu se s vámi podělit o tuto bezva hru! Výroba je snadná, ale zároveň určená spíše pro starší děti než je naše Klárka (1,5 roku). Když jde ale o samotnou hru a s ní… chcete vědět víc?

ZDARMA ke stažení: Domaluj si svůj plakát

  Černobílý obrázek na stěnu? To né. Bude barevný. Ale to necháme na vás. Co dělat pokud jsou děti nemocné? Jak je zabavit když je špatné počasí?Když se nechce malovat, můžete vybarvovat! Vybarvěte si obrázek podle nálady, nebo aby seděl do vašeho interiéru. Udělejte z plakátu, který má mnoho lidí… chcete vědět víc?

Domácí měsíční písek

Skvělá volba pro upršené sychravé odpoledne. Potřebujeme jen: velký plech, nebo jinou nádobu, hrubou mouku, kukuřičný škrob a olej. Můžeme požít i stolní, my použily nevyužitý dětský olejíček. Na jeden plech jsme potřebovaly: Tři velké hrnky hrubé mouky, půl hrnku kukuřičného škrobu a hrnek… chcete vědět víc?

Lampička MĚSÍC

Jak jsme si domů přinesly měsíc Minulý týden byl úplněk a nám se večer cestou od babičky podařilo vidět nádherný obrovský východ měsíce. Nad lesem vykukovala obrovská svítící koule. Amálka mi nevěřila, že je to ten stejný měsíček, který vídame většinou. Ten malý ve tvaru D, nebo C, hóódně vysoko na… chcete vědět víc?

Zářící galaktické vánoční ozbody

Galaktické baňky Vánoce se kvapem blíží, všichni už máte určitě doma nazdobeno. Ale proč nezkusit vyrobit baňky? A proč ne rovnou galaktické? Výroba je velmi jednoduchá, potřebujeme jen: polystyrénové koule, špejle, lepidlo, barvy, štětce a třpytky. Pro lepší manipulaci si polystyrénovou kouli… chcete vědět víc?

ZDARMA ke stažení: Milníkové kartičky pro mininka

Luxusní sada 24 milníkových ilustrací, které můžete použít jako rekvizity pro focení vašho miminka Pro focení vašich dětí můžete využít jako rekvizitu obrázky, které jsme s Luckou Koktavou daly dohromady. Lucka Sobelová ilustrovala a Lucka Koktavá popsala. 24 premiových ilustrací s popisky, ve… chcete vědět víc?