PDF ke stažení: Pop-up přáníčko

Začátek prosince je tady - a to je ideální čas na poslání zimních nebo vánočních přáníček. Tetičky, strejdové, babičky, dědečci, nebo třeba učitelky a učitelé ve škole nebo školce? Koho byste podarovali? No a tohle naše přáníčko není jen tak… chcete vědět víc?

Dárek ke Dni dětí: Odpočítadlo pro nedočkavce

Pamatuju si, že když jsem byla dítě a na něco se těšila, tak i den se zdál jako věčnost. Speciálně to platilo pro čekání na Štědrý večer! No a naše Kláruš je letos nadšený předškolák. Trénuje čtení a psaní, s nadšením dělá grafomotorické úkoly a… chcete vědět víc?

DIY náramky

Adélka bude mít za pár dní narozeniny a ve školce je zvykem, že v narozeninový den oslavenec donese nějakou drobnost všem kamarádům ze třídy. Většinou jde o nějaké dobrůtky, ale my jsme se rozhodly, že něco malého vlastnoručně vyrobíme. Nějak se nás… chcete vědět víc?

Podzimní liška

Podzimní vyrábění z přírodnin máme s holkama strašně rády. Všude spousta šípků, bobulí, kaštanů a barevných listů, a tak si z procházky vždy neseme kupu materiálu. A co z toho všeho třeba vyrobit? Skvělá je třeba podzimní lištička, kterou jsme s… chcete vědět víc?

PDF ke stažení: Podzimní skřítek k dotvoření

Podzim i podzimní tvoření je v plném proudu! A my si z procházek opět nosíme spoustu pokladů. Taky to tak máte? Pokaždé plné ruce i kapsy listů, šípků, kaštanů a všeho možného? No a potom se musí vymyslet, co s tím vším! :) Pokud nás sledujete,… chcete vědět víc?

Předprázdninová hledačka

Hledačky máme moc rády, to jste si už asi všimli, že? Je to podle nás skvělý program pro děti i dospělé. Prostě takové ozvláštnění každodenní rutiny. A ta radost, když díky vlastní šikovnosti a rozumu najdete cíl a tam na vás čeká něco moc fajn!… chcete vědět víc?

Dárek ke stažení ke Dni otců

Den otců letos připadá na neděli 19. června. Zbývá tedy zhruba týden do svátku všech tatínků - a to je tak akorát, aby člověk začal s dětmi vymýšlet dárek, co myslíte? Lucka se nad Dnem otců ale zamýšlela ještě dřív, než většina ostatních lidí,… chcete vědět víc?

Vesmírná mlhovina ve skleničce

Vesmír máme moc rády. Proto i spousta našich produktů je vesmírných - třeba vesmírné vyšívané přáníčko, personalizovaná kniha o cestě po neznámých planetách nebo vesmírný pracovní sešit. Nemůžeme si pomoct - vesmír je prostě tak krásný a tajemný!… chcete vědět víc?

Dvě oslavy narozenin

Tohle měl být původně článek o Klárčině zářijové oslavě 5. narozenin. No, tak dlouho jsme s tím otálely, až z toho je najednou článek o oslavách dvou, protože před pár dny jsme organizovaly i společnou oslavu Adélky a Ondry! O Klárčiných 4.… chcete vědět víc?

Koníci na tyčce

Taky pamatujete z dětství takové ty koňské hlavy na tyčce? Stačilo na tyč nasednout a představovat si, že jedete na opravdovém koni. No a právě takové jsme si s holkama vyrobily! Samozřejmě zvířátko, na kterém budete uhánět, nemusí být jenom koník.… chcete vědět víc?

Rozvíjející se květiny - PDF ke stažení

Už několikrát jsem na internetu viděla inspiraci na jednoduché papírové květinky, které se na vodní hladině postupně rozvinou. Přišlo mi to jako skvělá zábava a měla jsem ji už docela dlouho v hlavě na pomyslném tvořícím to-do listu. Musím říct,… chcete vědět víc?

Klacíkoví skřítci

Často chodíme s dětmi na hřiště u dětského centra. Už loni na podzim nás tam zaujali usměvaví skřítci z klacíků, kteří byli zapíchaní v kamíncích mezi záhonky. Děti si je pokaždé prohlížely a my dospělí taky. Taková maličkost, a přitom nám při každé… chcete vědět víc?

Zvířátka na zeď

My už se domů brzo snad ani nevejdeme, skrz všechny ty výtvory, které si pak vystavujeme! :) Tahle zvířátka na zeď jsou jeden z posledních přírůstků. A vypadají moc hezky. Jdete do toho taky? Můžete si udělat hlavu jakéhokoliv zvířete, co vás… chcete vědět víc?

Dárek ke stažení - vystřel si raketu do vesmíru + vesmírný závěsný modul

1. Vystřelovací raketa/ astronaut Vystřelovací raketa (nebo astronaut, kometa…) mi ležela v hlavě už strašně dlouho a mám radost, že jsem si k tomu konečně sedla a můžu se s vámi podělit o tuto bezva hru! Co budete na „vystřelovačku“ potřebovat? … chcete vědět víc?

Ušijte si vlastní panenku

To, co si vyrobíte sami, je vždycky to nejhezčí a nejcennější, souhlasíte? Tak jsme s holkama zkusily nedávno i vlastní panenku. Teda panenku si udělala Kláruš a celou kromě finálního sešití ji zvládla sama. Adélka se rozhodla pro žabku. Panenka/… chcete vědět víc?

Pršící mráčky z pěny na holení

Máme pro vás další tip na dlouhé předlouhé zimní dny. U nás tahle aktivita sklidila mega úspěch a bavila dokonce i mladší Adélku. A hodně dlouho! Barvy, které "proprší" přes pěnu na holení, dělají nádherné obrazce a pomaličku se rozpíjí do vody. Je… chcete vědět víc?

10 tipů na aktivity doma

Možná jste si všimli, že jsme v prosinci celá rodina i se třemi dětmi skončili v karanténě. V té době platila ještě ta dlouhá, čtrnáctidenní. Takže spooousta dní s dětmi jenom doma a nevystrčit nos. To zní jako taková malá noční můra, že? A taky to… chcete vědět víc?

Vánoční dárek ke stažení + novinka z naší dílny

Poslední adventní neděle. Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu, většina z nás má už i nějaké (ne-li všechny) dárky, peče se, zdobí se, věší světýlka a za méně než týden je to tu! Také vás ale mírně nervují obrázky vzorně naklizených domácností s… chcete vědět víc?

Dárek ke stažení: vánoční dopis

Začal listopad, Vánoce se kvapem blíží a většina z nás už asi začala přemýšlet nad vánočními dárky. A tak pro vás máme malý dárek ke stažení, který by se vám teď mohl hodit, abyste nenápadně zjistili, co si vlastně vaše děti k Vánocům přejí. Vánoční… chcete vědět víc?

Předprodej Pracovních listů MIMINKO!

Co je u nás nového? Vytvořili jsme pracovní listy o miminku! Pomůžete nám, abychom se o ně mohli podělit se světem? Pracovní listy jsou úplně jiné, než všechny knížky o miminku, které jste dosud viděli. Aby děti opravdu bavily, jsou plné zábavných… chcete vědět víc?

Hledačka ke Dni dětí

Na Velikonoce jsem holkám udělala malou hledačku (víc o ní tady) a věděla jsem, že na Den dětí chci udělat něco podobného - tentokrát ale ne jen u babičky na zahradě, ale někde, kde to bude moct být pro všechny děti (tedy hlavně asi ty brněnské). Na… chcete vědět víc?

Svícínky ke Dni matek

Víte, že na 9. května letos připadá Den matek? Musím se přiznat, že mě trochu mate, že je to pohyblivý svátek (každoročně druhou květnovou neděli), ale naštěstí jsem si vzpomněla zavčasu, a s holkama jsme tak mohly babičkám vyrobit hezké DIY… chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 3 Následující »