Mama pobyt na Vysočině - tip pro maminky co mají doma dlouhou chvíli a rády se hýbají

Mama pobyt na Vysočině - tip pro maminky co mají doma dlouhou chvíli a rády se hýbají

Ve středu jsem s Kláruš a Adélkou dorazily z MamaGYM pobytu pro mamky s dětmi na Vysočině. Zuzka, která tyto pobyty pořádá založila před sedmi lety Gym&Joy. S narozením Ondry byla taky potřeba proměnit radosti s přírůstkem do rodiny v nějakou výhodu a tak vznikla MamaGym.

MamaGym sám o sobě ještě nemá uplně zázemí, ale to se v blízké budoucnosti taky změní. Většina MamaGym lekcí zatím probíhala venku, nebo v rámci pop-up a podobých pobytů jako ten v Mirošově.

Myslím, že je to báječnej nápad. Hlavně pro maminky, které nemají děti ještě ve školce a hledají program pro sebe i pro prcky. Zuz to má vždy plánované od nedělního večera do středy. Takže člověk nepřijde o drahocenné víkendy s druhou polovičkou, nebo zbytkem rodiny. Pro maminky je nachystaný pestrý program s procházkami a cvičením.

My jsme po cestě tam navštívily babičku na Vysočině a pak už to bylo jen 20 minut do Mirošova, kde jsme se zabydlely v krásné chaloupce Navrátilka. V pokoji jsme byli tři maminky a čtyři děti. K dispozici je i možnosti spát v pokoji po dvou.

Denně byly dvě cvičení vevnitř nebo venku, podle počasí. Cvičilo se i s dětmi. Všechno cvičení je samozřejmě přizpůsobené maminkám nebo dětem. Zuz, když jsem potřebovala Adélku chovat nebo nosit, vymyslela cviky, které jsem mohla dělat s ní. Jindy Adélka koukala z deky na nás. Klárka tam řádila se stejně starým Vašíkem.

Jídlo nám vařila paní majitelka a bylo výborné. Domácí chléb, sýry z farmy, farmářské mléko, vafle, šulánky s mákem a mnoho jiných dobrot. V ceně bylo jedno dospělé a jedno dětské jídlo. 

Jeden den byl naplánovaný výlet. Po cestě jsme potkali ovečky a na konci pštrosy. Byla to příjemná procházka vhodná pro kočárky i odrážedla. Počasí nám vyšlo parádně a Klárka byla v nejlepším usínacím módu, přesně když přišel čas spánku. To mně, i když se to moc často nestává, usly obě děti v 7.15 a spaly do 7.00 ráno. Takže naprostá ideálka!

Ve tředu po obědě jsme se zabalily a hurá domů. Po cestě jsme se znova stavily za babičkou. A čerstvý vzduch měl na Kláruš tak báječný vliv, že spala po cestě z Mirošova k babi a pak od babi do Brna. To však neplatilo o Adéle. Po cestě od babičky jsme si udělaly malou zastávku u ždáreckého hřbitova, kde jsem uspala Aduš a pokračovaly domů.

Já i Klárka jsme si to moc užily. Já jsem hlavně vděčná za ten parádní kolektiv maminek a jejich pomoc s holkama. Jak s Aduš, tak s Klárkou. Protože občas jsem neměla už rukou na obstarávání obou. Díky!