Klárka má třetí narozeniny

Klárka má třetí narozeniny

Klárka v září oslavila třetí narozeniny. A poprvé jsem se rozhodla, že to naplánujeme i mimo rodinný kruh. Myslím, že Klárka už principu narozenin rozumí a tak to poprvé může oslavit i s kamarády.

Klárka miluje pandy (i jiné medvídky) a dinosaury. Zeptala jsem se jí, jakou oslavy by ráda a který ze dvou námětů by se jí líbil víc. Nemohla se rozhodnout a tak jsme udělali oslavu ve školce ve znamení dinosaurů a oslavu s kamarády s motivem medvídků.

První byla oslava ve školce. Chtěla jsem Klárku co nejvíce do jejích oslav zapojit. Tak jsme spolu vyrobily malý dárek pro děti ze školky. Chvilku jsem přemýšlela, co vlastně udělat, a nakonec jsme spolu vyrobily voskovky ve tvaru dinosaurů. Koupila jsem pár balíčků voskovek a s Kláruš je nakrájely na menší kousky a naskládaly je do formy.

Kláruš krájení strašně bavilo. Před pár měsíci jsem jí na samostatnedite.cz koupila nůž, aby se naučila krájet sama a ona ho stále vyžaduje a chce mi pomáhat.

Na odlívání voskovek stačí nějaká levnější forma (já měla silikonovou s dinosauřími tvary, objednávala jsem na webu Sladké potřeby). Další důležitou ingrediencí je pochopitelně plno oloupaných voskovek. Jak jsou voskovky nalámané ve formě, stačí formu vložit do trouby na pár minut. Jak vosk povolí, stačí vyndat ven a čekat, až voskovky zchladnou a dají se vytáhnout. Voskovky je lepší lámat spíš na trochu delší kousky, než kratší, aby kresba na odlitku byla větší a ne moc nasekaná. Pozor, rozpuštěné netřepat, nemíchat!

Já jsem si pak dala relax u telky a upustila uzdu fantazii. A vy můžete kouknout, jak vypadá výsledek.

Kromě dárečků jsme do školky měly připravit nějaké občerstvení. Natrhaly jsme spolu na vinohradu víno, od kamarádky dostaly jablíčka, přidaly maliny a upekly sušenky s dinosauří tlapou (razítko jsem vyrobila narychlo z brambory, když mi došlo, že to chce ještě nějaký detail).

Oslavu s kamarády měla den poté. Uspořádali jsme ji v RC Matáta, je to krásné místo. Byla jsem ráda, že má i dvorek. Začátek oslavy, když bylo ještě teplo, byl na dvorku. Pak jsme se všichni přesunuli dovnitř, kde to bylo pro děti ideální a mohly lítat bez velkého omezování. Velký prostor, hodně hraček, přebalovák, nočníky. Prostě paráda!

Oslava v Matátě byla medvídková. Nemohl tedy chybět ani medvídkový dort. Klárka miluje čokoládové dorty a tak jsem nechala od báječné Bcake udělat dort s méďou. K tomu sušenky, plno ovoce, gumoví medvdci a slaní medvídci s mákem. Pro příště udělám jídla méně, děti se do toho mc nepouštěli a plno jsme toho vezli domů.

Myslím, že si Kláruš užila své třetí narozeniny ve velkém. A příští rok to hodíme zase jen s rodinou. Je to hodně chystání a doma to vypadalo jak po výbuchu, když jsem po večerech lepila medvídky a přes den balila odměny do Hithit kampaně.