Laserové bludiště

Laserové bludiště

Dneska jsme si nachystali nevýtvarný tip na aktivitu pro děti i dospělé. U nás doma se tvoří často, i když na to máme méně času. Ale sama vidím, že už to Kláruš někdy nebaví a já vlastně taky pokaždé nevím, co vyrábět.

Co takhle si zahrát na lupiče a přelstít laserový zabezpečovací systém? Zapoj fantazii a představ si, že chceš ukrást poklad s nevyčíslitelnou hodnotou. Ale jak se k němu dostat? Cesta k němu vede přes laserové bludiště, ve kterém se musíš proplétat tak šikovně, aby ses laserového paprsku nedotknul!

Hru si pochopitelně můžete přizpůsobit podle sebe. U nás třeba laser nefunguje, protože Klárka se bojí, že ji to popálí a má opravdu strach. Tak jsme je paprsky změnili na lechtací a štípací. Při dotyku laserem byla Klárka polechtána. Kdo chce přísnější pravidla, tak při každém dotyku musí hráč začít od začátku, nebo třeba přijde o jeden bod :-)

Nakonec to dopadlo tak, že se Lucka do toho tak zažrala, že jsme skoro jeli na pohotovost. Říkám, že je to báječná zábava pro děti i rodiče!

K výrobě potřebujete nějakou užší chodbu, aby provázky nemusely být moc dlouhé. U nás jsme použili balvněnou pletací přízi (která vážně lechtá) a nějakou tu lepící pásku na přilepení natažených bavlnek. Pozor: je potřeba, aby u země nebylo moc volného prostoru, aby se tam lupič nezvládnul proplížit. Zase to ale nepřehánějte, ať při hraní nejste zbytečně frustrovaní, že se bludiště nedá vůbec projít.

A pokud vám z vánoc zbyly nějaké zvonečky nebo rolničky, můžete je ke každému paprsku (nebo ke spojeným) připnout a budete mít okamžité varování o zásahu (překontrolujte to ťuknutím po nasazení, dávají se spíše na kraj).

Příjemnou zábavu!

P.S.: pozor na rohy a prahy při plazení po zemi! ;-)