Vlastnoruční design na látku

Vlastnoruční design na látku

Zatoužili jste někdy po látce, jakou nikdo jiný na světě nemá? Po takové, která bude jenom vaše, barevná, ztřeštěná a originální? Po látce, ze které si budete moci ušít ten nejzajímavější kousek a u jejíž tvorby se celá rodina parádně pobaví?

My jsme takovou chtěli, a tak jsme vytáhli bílou látku, barvičky a štětce a mohlo se začít řádit!

U štětců samozřejmě nezůstalo a za chvíli holky zapojily taky prsty, ruce a nohy. A na podlaze se nám začalo rodit malé umělecké dílo...

Chcete to taky zkusit?

Není nic jednoduššího!

Stačí si sehnat obyčejnou světlou látku - světlou proto, aby na ní barvičky hezky vynikly. Pokud se vám v současné situaci nechce lítat do galanterií, i když jsou teď otevřené, dobře vám poslouží třeba i staré prostěradlo.

Pak už potřebujete jen barvy na textil - doporučujeme tyto, které jsou nezávadné a určené nejen na malování štětcem, ale právě i na dětské patlání rukama, nohama a dalšími částmi těla :) Kromě prstových barev jsme měli také tyhle voskovky na textil.

Děti oblečte do něčeho, co se může zašpinit, látku přichyťte na podlahu izolepou, ať vám při řádění neujíždí, a pak už jen popusťte uzdu fantazii!

Až bude látka hotová, barvy zaschnou a zažehlí se, je už jen na vás, jaký krásný kousek si z ní ušijete. Já jsem Klárce spíchla kraťasy a Adélce jednoduché bodyčko - látku jsem stříhala podle oblečení holek, co už jsme měli doma. Nicméně pokud třeba se šitím teprve začínáte, úplně nejjednodušší a přesto super efektní je ušít si z originální látky povlak na polštář!

Tak co, jdete do toho?

P. S.: Upozorňujeme, že tahle aktivita je vhodná pouze pro odvážnější rodiče! Koukněte na poslední fotku a hned vám bude jasné, proč :)

Krásné tvoření!