Vánoční nadílka pro ptáčky

Vánoční nadílka pro ptáčky

Někteří ptáčci u nás zůstávají celou zimu a když je tuhá a dlouhá, mohou strádat nedostatkem potravy. V tom jim můžeme pomoci my a dopřát jim pořádnou vánoční nadílku!

S výrobou jedlých vánočních ozdob pro ptáčky si navíc užijete spoustu legrace a potom je můžete navěsit na stromečky třeba při štědrodenní procházce. Anebo kdykoliv jindy. Ptáčci vám poděkují :)

Co budete na výrobu ptačí vánoční nadílky potřebovat?

  • 3/4 hrnku ptačího zobu nebo směsi semínek

  • 1 balíček práškové želatiny

  • 1/4 hrnku vody

  • olej ve spreji (nebo klasický olej + štětec)

  • vykrajovátka na vánoční cukroví

  • malý plech na pečení nebo prkénko

  • špejle nebo brčko

  • papír na pečení

  • provázek nebo stužka

A jak na to?

Nejdříve si vyberte vykrajovátka, jaká se vám líbí. Vhodné jsou spíše jednodušší ornamenty, aby se vám ozdoby pro ptáčky při manipulaci neponičily. Vnitřní části vykrajovátek nastříkejte olejem ve spreji nebo, pokud ho nemáte, můžete je stejně jako my natřít štětcem namočeným v oleji. Takto připravená vykrajovátka si nachystejte na menší plech nebo prkénko (může být i vyložené pečicím papírem).

Do hrnce dejte vařit vodu. Potom snižte plamen a za stálého míchání přidávejte práškovou želatinu. Jakmile je želatina rozpuštěná (trvá to asi 1-2 minuty), sundejte hrnec z ohně, dále nezahřívejte a nechte hmotu pár minut odpočinout. Takto připravená hmota bude držet semínka v ozdobách hezky pohromadě!

Spojovací hmotu přesuňte do mísy, přidejte ptačí zob nebo jiná semínka či jádra (slunečnice, proso, konopí, mák, lněné semínko, řepka, drcená jádra vlašských a lískových ořechů...) a pečlivě promíchejte.

Ruce si trochu potřete nebo postříkejte olejem a plňte připravená vykrajovátka až po vrch pořádně utlačenou hmotou s ptačím zobem. Když se vám začne příliš lepit na ruce, opět si je potřete olejem. Pokud vám nějaká hmota zbyde, můžete z ní uválet malé kuličky.

V každé ozdobě udělejte špejlí nebo brčkem dírku dost velkou na provlečení provázku a takto připravený plech nebo prkénko vložte na 20 minut do mrazáku. Poté nechejte při pokojové teplotě asi 10 minut a pak už můžete ozdoby opatrně vysunout z vykrajovátek.

Každou ozdobou provlečte provázek nebo stužku a můžete jít ven zdobit stromečky a těšit ptáčky!

Přejeme vám krásné a klidné svátky plné zdraví!