Puffy paint

Puffy paint

Víceméně všichni teď asi trávíme čas hlavně doma, a tak je potřeba se nějak zabavit - a v domácnosti s dětmi to platí dvojnásob. Takže se pokusíme vám na blog dávat častěji než dříve různé nápady a tipy na tvoření, hry a další aktivity. Dneska se s vámi podělíme o úplně nový způsob malování - puffy paint.

Puffy paint v překladu znamená něco jako "nafouklá barva", a přesně to to taky je. Jde vlastně o nanášení podomácku vyrobené barevné hmoty na papír s pomocí plastové láhve. Vznikne tak originální plastický obrázek, který se zafixuje zapečením v mikrovlnné troubě.

Hmotu na tohle tvoření opět vyrobíte raz dva ze základních surovin, co má každý doma. Pak je potřeba ještě několik plastových lahví, ideálně od dětského nápoje se sportovním pítkem. Nebo, pokud je nemáte, poslouží třeba i obyčejný zdobící sáček.

Co je na puffy paint potřeba?

  • 1/2 hrnku mouky

  • 2 lžičky kypřícího prášku

  • 2 lžičky soli

  • voda podle potřeby

  • barva (potravinářské barvivo nebo vodovky)

  • několik plastových lahví se sportovním pítkem (nebo zdobící sáčky)

  • tvrdý papír menšího rozměru (aby se vešel do mikrovlnky)

A jak postupovat?

1. Smíchejte všechny suché suroviny a postupně přidávejte vodu, aby výsledná konzistence byla jako u těsta na palačinky. Na uvedené množství to vychází zhruba na půl hrnku vody, ale opravdu přilévejte postupně, ať hmotu nemáte příliš tekutou.

2. Hmotu rozdělte do plastových lahví a obarvěte potravinářským barvivem nebo vodovkami.

3. Pak už jen vezměte co nejtvrdší papír malého formátu (aby se barva nepropíjela a papír se vešel do mikrovlnky) a šplíchejte a tvořte!

4. Až budete mít hotovo, vložte obrázky na 20-30 sekund do mikrovlnky. Nezapomeňte se s dětmi koukat, jak barva v mikrovlnce "roste" - i to je super zábava!