Adventní dárek: vánoční ozdoby k dotvoření

Adventní dárek: vánoční ozdoby k dotvoření

První adventní neděle znamená pomalý příchod Vánoc, pro někoho vítaný, pro jiného možná ne tak docela. Advent by totiž sice měl být časem radostného očekávání, rozjímání a zklidnění, ovšem někdy je přes všechno to nakupování dárků, chystání, uklízení a pečení cukroví těžké se k nějakému rozjímání vůbec dostat.

Abychom vánoční zklidňování trochu podpořili, připravili jsme si pro vás malé adventní překvapení, které, jak doufáme, potěší nejen milovníky Vánoc, ale i jejich odpůrce. Protože udělat si doma trošku té sváteční atmosféry nemůže přece nikdy uškodit!

Lucka pro vás nakreslila sadu jedenácti krásných obrázků s vánoční tematikou, které si můžete zdarma stáhnout a vytisknout. Co s nimi uděláte dál je už na vás - můžete je nechat tak nebo se na nich vyřádit s pastelkami, vystříhat (kdo má laminovačku, může je i zalaminovat) a pověsit je na stromeček, větvičky ve váze, okno, dveře... prostě a jednoduše kam srdce ráčí.

Maminky se mnou možná budou souhlasit, že vymýšlet aktivity pro děti v těchto pošmourných a chladných dnech, kdy se stmívá už ve čtyři odpoledne, není žádný med. Zapojte do dotváření ozdob i vaše ratolesti a hned máte o zábavu na dlouhý zimní večer vystaráno!

Náš dárek, šablonu s jedenácti černobílými obrázky ke stažení, najdete tady.

Tak už se do toho pusťte a pochlubte se nám vašimi výtvory třeba na Instagramu - stačí přidat hashtag #zneznama.

A kdyby vám ještě scházely nějaké ty dárečky pro vaše děti, synovce, neteře či vnoučata, podarujte je třeba naší novinkou, svítící provlíkačkou. Na medvídkovi nebo zajícovi si děti při provlékání zábavnou formou potrénují jemnou motoriku, potom si mohou zvířátko domalovat dle své fantazie a pověsit na stěnu pokojíčku. A jaká to teprve bude radost, až se poprvé setmí - lesní kamarád je totiž provlékaný svítícím provázkem! Chcete o naší provlíkačce vědět víc? Koukněte se sem.

Provlíkačka zajíc

Přejeme vám krásný advent!