Zvídavost je nejlepší učitelkou
Nech ji odvést její práci

 

 

Všichni se rodíme zvídaví. Nevěříte? Zeptejte se nějakého rodiče dítěte, které už se naučilo komunikovat. Kolikrát za den takový rodič asi slyší: „proč?

Postupem času se okolnímu světu podaří spoustu z oné touhy po poznání uhasit, přičemž někdy je ztráta zájmu o okolí způsobená odepíráním možností zkoumat.

Zvídavost je tím nejmocnějším motorem představivosti a zdrojem inspirace. Když necháte malou duši volně zkoumat, objevovat a rozebírat všechno kolem, skončíte se spoustou součástek namísto jedné hračky. A rozhodně budete bohatší o vědomosti, jak věc nerozbít.

 

„Nás napadlo udělat knížku, která nebude jen příběhem, ale která vtáhne čtenáře do děje pomocí praktických pokusů, které si může vyzkoušet doma. Díky personalizaci pro každé dítě tak můžete dosáhnout skutečného zájmu.“

Zkušenost, která díky tomu vznikne, je pak k nezaplacení. 

Jůůů! Co  je tam?

 

 

ak vytěžit suroviny z asteroidu? Jak dlouho vydrží člověk ve vesmíru? Jaká je nejsnazší cesta z gravitace naší planety Země?

Jsme ve vesmíru sami? Jak se pozná život? Může být i kámen „živý?“

Jak plyne ve vesmíru čas? Je slyšet burácení motorů raket při cestování mezi hvězdami? Vydává Slunce nějaký zvuk?

 

„Pomozte dětem odpovědět na všechny jejich otázky. Dejte jim šanci zkoumat svět na vlastní kůži tak, jak si samy budou přát. I při třískání pokliček o sebe se dá přijít na vztah jejich velikosti a tónu.“

 

Motivujte je zkoumat víc. Dejte jim příležitost zajímat se o něco, k čemu by jinak samy třeba neměly přístup. Možná se budete divit. Jak ale dosáhnout toho pravého zapojení?

 Jak to funguje?

 

ředstavte si, že je vám zase osm. Někdo vám dá knížku s dobrodružným příběhem. A víte co? Nejen že se hlavní postava jmenuje stejně jako vy, ona dokonce i bydlí ve vaší ulici!

Představte si, že taková knížka je upravená tak, aby obsahovala drobnosti z vašeho života a okolí.

A teď si ještě představte, že je v ní spousta experimentů, co zapadají do děje, které si můžete vyzkoušet. Doma.

Vy byste si snad chtěli číst nějakou jinou knížku?

 

„Dlouhodobé pozorování ukázalo, že generace dětí, které byly v dětství inspirovány k překonávání překážek dobrodružnou formou, jsou ve svém dospělém životě díky takovým vzorům daleko úspěšnější. Dokonce tak moc, že se to vždy projeví na počtech patentů přihlášených od autorů z takto ovlivněných generací.“

250 CZK

 

Prodej plakátu s tématem z hlavičky webu, rozměr 486 mm x 330 mm na strukturovaném papíře, digitální reprodukce v úžasné kvalitě vhodná k zarámování. Rozměr tisku 480 mm x 275 mm.

Pochlubte se svou malou astronautkou
nebo svým malým astronautem

 

 

 hcete se svému okolí pochlubit, jakou máte doma zvídavou astronautku nebo jakého máte dobrodružného astronauta (anebo rovnou celý nebojácný tým připravený cestovat neprobádaným vesmírem)?

Pak si u nás můžete objednat speciální astronautské nálepky, kterými můžete zkrášlit například i váš vlastní silniční raketoplán.

 

 

  našich nálepek si můžete vybrat nejen podle toho, zda doma máte astronautka či astronautku, ale i na základě jejich barvy vlasů, aby se všichni malí vesmírní dobrodruzi mohli zaručeně poznat. Výslednou nálepku či nálepky vám poté zašleme poštou ve speciální raketové obálce (poštovné je zahrnuto už v ceně nálepky).

 Vesmírné úkoly & pozadí na plochu

Po přihlášení do mailing listu si budete moci stáhnout pozadí s tématem téměř pro všechny myslitelné velikosti pozadí monitorů, tabletů, telefonů a jiných zařízení.

Pravidelně zasíláme všem přihlášeným astronautům čekatelům trénikové úkoly, které je připraví na cestu do vesmíru!

Už jsi taky na seznamu?

 

Kontaktní informace

Náměty, připomínky, nápady, návrhy, dotazy a žádosti o autogram zasílejte na adresu kontakt@zneznama.cz.

Pokud máte cokoli jiného k řešení, obraťte se prosím rovněž na stejnou adresu. :)